Delta Electronics/Components HCB1380-251L
HCB1380-251L
Part No.:
HCB1380-251L
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HCB1380-251L.pdf
Description:
FIXED IND 250NH 68A 0.165MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
HCB1380
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Inductance:
250 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
68 A
Current-Saturation(Isat):
66A
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
0.165mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz