Delta Electronics/Components HCB1380-441L
HCB1380-441L
Part No.:
HCB1380-441L
Datasheet:
HCB1380-441L.pdf
Description:
FIXED IND 440NH 68A 0.165MOHM SM
Inductance:
440 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
68 A
Current-Saturation(Isat):
34A
DCResistance(DCR):
0.165mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz