Broadcom Limited HCPL-060L-500E
HCPL-060L-500E
Part No.:
HCPL-060L-500E
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaHCPL-060L-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO
NumberofChannels:
1
Inputs-Side1/Side2:
1/0
CommonModeTransientImmunity(Min):
10kV/µs
Current-Output/Channel:
50 mA
DataRate:
15MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
75ns, 75ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
20mA
Voltage-Supply:
2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C