Broadcom Limited HCPL-0661-500E
HCPL-0661-500E
Part No.:
HCPL-0661-500E
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaHCPL-0661-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COLL 8SO
NumberofChannels:
2
Inputs-Side1/Side2:
2/0
CommonModeTransientImmunity(Min):
15kV/µs
Current-Output/Channel:
50 mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
15mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C