Broadcom Limited HCPL-2200-300E
HCPL-2200-300E
Part No.:
HCPL-2200-300E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaHCPL-2200-300E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP GW
Voltage-Isolation:
3750Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min):
1kV/µs
OutputType:
Tri-State
Current-Output/Channel:
25 mA
DataRate:
2.5MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
300ns, 300ns
Rise/FallTime(Typ):
55ns, 15ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
10mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 20V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C