Broadcom Limited HCPL-2601-500E
HCPL-2601-500E
Part No.:
HCPL-2601-500E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaHCPL-2601-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-Isolation:
3750Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min):
10kV/µs
OutputType:
Open Collector, Schottky Clamped
Current-Output/Channel:
50 mA
DataRate:
10MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
100ns, 100ns
Rise/FallTime(Typ):
24ns, 10ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
20mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C