Broadcom Limited HCPL-3140-300E
HCPL-3140-300E
Part No.:
HCPL-3140-300E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaHCPL-3140-300E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW
ProductStatus:
Active
CommonModeTransientImmunity(Min):
25kV/µs
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
700ns, 700ns
PulseWidthDistortion(Max):
Rise/FallTime(Typ):
50ns, 50ns
Current-OutputHighLow:
400mA, 400mA
Current-PeakOutput:
600mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
25 mA
Voltage-OutputSupply:
10V ~ 30V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C