Broadcom Limited HCPL-3150#060
HCPL-3150#060
Part No.:
HCPL-3150#060
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaHCPL-3150#060.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV 1CH GATE DVR 8DIP
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
CommonModeTransientImmunity(Min):
15kV/µs
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
500ns, 500ns
PulseWidthDistortion(Max):
300ns
Rise/FallTime(Typ):
100ns, 100ns
Current-OutputHighLow:
500mA, 500mA
Current-PeakOutput:
600mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
25 mA
Voltage-OutputSupply:
15V ~ 30V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYuaHCPL-3150#060.pdf
1. How to order HCPL-3150#060 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the HCPL-3150#060 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCPL-3150#060?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCPL-3150#060.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as HCPL-3150#060 pin diagram, HCPL-3150#060 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HCPL-3150-500E ACPL-P314-500E HCPL-315J-500E HCPL-3180-000E HCPL-3180-300E
Part Number HCPL-3150-500E ACPL-P314-500E HCPL-315J-500E HCPL-3180-000E HCPL-3180-300E
Manufacturer Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
Technology Optical Coupling Optical Coupling Optical Coupling Optical Coupling Optical Coupling
NumberofChannels 1 1 1 1 1
Voltage-Isolation 3750Vrms 3750Vrms 3750Vrms 3750Vrms 3750Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min) 15kV/µs 15kV/µs 15kV/µs 15kV/µs 15kV/µs
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max) 500ns, 500ns 500ns, 500ns 500ns, 500ns 500ns, 500ns 500ns, 500ns
PulseWidthDistortion(Max) 300ns 300ns 300ns 300ns 300ns
Rise/FallTime(Typ) 100ns, 100ns 100ns, 100ns 100ns, 100ns 100ns, 100ns 100ns, 100ns
Current-OutputHighLow 500mA, 500mA 500mA, 500mA 500mA, 500mA 500mA, 500mA 500mA, 500mA
Current-PeakOutput 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Current-DCForward(If)(Max) 25 mA 25 mA 25 mA 25 mA 25 mA
Voltage-OutputSupply 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C