Broadcom Limited HCPL-3150-360E
HCPL-3150-360E
Part No.:
HCPL-3150-360E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaHCPL-3150-360E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW
ProductStatus:
Active
CommonModeTransientImmunity(Min):
15kV/µs
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
500ns, 500ns
PulseWidthDistortion(Max):
300ns
Rise/FallTime(Typ):
100ns, 100ns
Current-OutputHighLow:
500mA, 500mA
Current-PeakOutput:
600mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
25 mA
Voltage-OutputSupply:
15V ~ 30V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C