Broadcom Limited HCPL-4506-300E
HCPL-4506-300E
Part No.:
HCPL-4506-300E
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Optoisolators - Logic Output
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaHCPL-4506-300E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
NumberofChannels:
1
Inputs-Side1/Side2:
1/0
Voltage-Isolation:
3750Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min):
15kV/µs
InputType:
DC
OutputType:
Open Collector, Schottky Clamped
Current-Output/Channel:
15 mA
DataRate:
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
550ns, 400ns
Rise/FallTime(Typ):
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
25mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 30V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C