Broadcom Limited HCPL-543K-100
HCPL-543K-100
Part No.:
HCPL-543K-100
Category:
Optoisolators - Logic Output
Package:
8-SMD Butt Joint
Datasheet:
ShinYuaHCPL-543K-100.pdf
Description:
OPTOISO 1.5KV 2CH PUSH PULL 8SMD
Packaging:
Bulk
NumberofChannels:
2
Inputs-Side1/Side2:
2/0
Voltage-Isolation:
1500VDC
CommonModeTransientImmunity(Min):
500V/µs
InputType:
DC
OutputType:
Push-Pull, Totem Pole
Current-Output/Channel:
25 mA
DataRate:
40Mbps
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
60ns, 60ns
Rise/FallTime(Typ):
15ns, 10ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.35V
Current-DCForward(If)(Max):
10mA
Voltage-Supply:
4.75V ~ 5.25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C