Samtec Inc. HDWM-10-53-S-S-250-SM
HDWM-10-53-S-S-250-SM
Part No.:
HDWM-10-53-S-S-250-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
HDWM-10-53-S-S-250-SM.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Packaging:
Tube
Series:
Flex Stack, HDWM
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.050 (1.27mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.485 (12.319mm)
Length-Post(Mating):
0.235 (5.969mm)
Length-StackHeight:
0.250 (6.350mm)