Samtec Inc. HDWM-10-53-S-S-300-SM
HDWM-10-53-S-S-300-SM
Part No.:
HDWM-10-53-S-S-300-SM
Datasheet:
HDWM-10-53-S-S-300-SM.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.050 (1.27mm)
Length-OverallPin:
0.535 (13.589mm)
Length-Post(Mating):
0.235 (5.969mm)
Length-StackHeight:
0.300 (7.620mm)