Samtec Inc. HDWM-10-54-G-S-335-SM
HDWM-10-54-G-S-335-SM
Part No.:
HDWM-10-54-G-S-335-SM
Datasheet:
HDWM-10-54-G-S-335-SM.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.050 (1.27mm)
Length-OverallPin:
0.620 (15.748mm)
Length-Post(Mating):
0.285 (7.239mm)
Length-StackHeight:
0.335 (8.509mm)