Samtec Inc. HDWM-12-54-G-S-275
HDWM-12-54-G-S-275
Part No.:
HDWM-12-54-G-S-275
Datasheet:
HDWM-12-54-G-S-275.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
NumberofPositions:
12
Pitch:
0.050 (1.27mm)
Length-OverallPin:
0.555 (14.097mm)
Length-Post(Mating):
0.160 (4.064mm)
Length-StackHeight:
0.275 (6.985mm)
Length-Tail:
0.120 (3.048mm)