KYOCERA AVX HF0DA0740A700
HF0DA0740A700
Part No.:
HF0DA0740A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
25-ULGA
Datasheet:
ShinYuaHF0DA0740A700.pdf
Description:
SIGNAL CONDITIONING 740 MHZ SIZE
Packaging:
Bulk
Series:
HF
ProductStatus:
Active
Frequency:
740MHz
Bandwidth:
FilterType:
High Pass
Ripple:
InsertionLoss:
1.2dB
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.401 L x 0.156 W (10.20mm x 3.98mm)