API Delevan Inc. HF1008-392F
HF1008-392F
Part No.:
HF1008-392F
Datasheet:
ShinYuaHF1008-392F.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 275MA 1.95OHM SM
Series:
HF1008
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
275 mA
DCResistance(DCR):
1.95Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
50MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz