API Delevan Inc. HF1008-471F
HF1008-471F
Part No.:
HF1008-471F
Datasheet:
ShinYuaHF1008-471F.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 310MA 1.55OHM SM
Series:
HF1008
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
310 mA
DCResistance(DCR):
1.55Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
425MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz