API Delevan Inc. HF1008-472F
HF1008-472F
Part No.:
HF1008-472F
Datasheet:
ShinYuaHF1008-472F.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 273MA 2 OHM SMD
Series:
HF1008
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
273 mA
DCResistance(DCR):
2Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
40MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz