API Delevan Inc. HF1008-561F
HF1008-561F
Part No.:
HF1008-561F
Datasheet:
ShinYuaHF1008-561F.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 300MA 1.65OHM SM
Series:
HF1008
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
300 mA
DCResistance(DCR):
1.65Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
415MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz