API Delevan Inc. HF1008-621F
HF1008-621F
Part No.:
HF1008-621F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaHF1008-621F.pdf
Description:
FIXED IND 620NH 290MA 1.75OHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
HF1008
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
620 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
290 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1.75Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
375MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz