API Delevan Inc. HF1008-681F
HF1008-681F
Part No.:
HF1008-681F
Datasheet:
ShinYuaHF1008-681F.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 280MA 1.85OHM SM
Series:
HF1008
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
280 mA
DCResistance(DCR):
1.85Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
340MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz