API Delevan Inc. HF1008-751F
HF1008-751F
Part No.:
HF1008-751F
Datasheet:
ShinYuaHF1008-751F.pdf
Description:
FIXED IND 750NH 275MA 1.95OHM SM
Series:
HF1008
Inductance:
750 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
275 mA
DCResistance(DCR):
1.95Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
330MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz