API Delevan Inc. HF1008-911F
HF1008-911F
Part No.:
HF1008-911F
Datasheet:
ShinYuaHF1008-911F.pdf
Description:
FIXED IND 910NH 270MA 2.05OHM SM
Series:
HF1008
Inductance:
910 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
270 mA
DCResistance(DCR):
2.05Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
305MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz