API Delevan Inc. HF1008R-121F
HF1008R-121F
Part No.:
HF1008R-121F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-121F.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 405MA 910MOHM SM
Series:
HF1008R
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
405 mA
DCResistance(DCR):
910mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
850MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz