API Delevan Inc. HF1008R-122F
HF1008R-122F
Part No.:
HF1008R-122F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-122F.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 320MA 1.45OHM SM
Series:
HF1008R
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
320 mA
DCResistance(DCR):
1.45Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
200MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz