API Delevan Inc. HF1008R-152F
HF1008R-152F
Part No.:
HF1008R-152F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-152F.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5OHM SMD
Series:
HF1008R
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
315 mA
DCResistance(DCR):
1.5Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
165MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz