API Delevan Inc. HF1008R-181F
HF1008R-181F
Part No.:
HF1008R-181F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-181F.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 375MA 1.05OHM SM
Series:
HF1008R
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
375 mA
DCResistance(DCR):
1.05Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
700MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz