API Delevan Inc. HF1008R-182F
HF1008R-182F
Part No.:
HF1008R-182F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-182F.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 305MA 1.6OHM SMD
Series:
HF1008R
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
305 mA
DCResistance(DCR):
1.6Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
150MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz