API Delevan Inc. HF1008R-221F
HF1008R-221F
Part No.:
HF1008R-221F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-221F.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 360MA 1.15OHM SM
Series:
HF1008R
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
360 mA
DCResistance(DCR):
1.15Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
600MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz