API Delevan Inc. HF1008R-222F
HF1008R-222F
Part No.:
HF1008R-222F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-222F.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65OHM SM
Series:
HF1008R
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
300 mA
DCResistance(DCR):
1.65Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
120MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz