API Delevan Inc. HF1008R-271F
HF1008R-271F
Part No.:
HF1008R-271F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-271F.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 345MA 1.25OHM SM
Series:
HF1008R
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
345 mA
DCResistance(DCR):
1.25Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
550MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz