API Delevan Inc. HF1008R-272F
HF1008R-272F
Part No.:
HF1008R-272F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-272F.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 285MA 1.8OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
HF1008R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
285 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1.8Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
110MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz