API Delevan Inc. HF1008R-331F
HF1008R-331F
Part No.:
HF1008R-331F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-331F.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 330MA 1.35OHM SM
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
330 mA
DCResistance(DCR):
1.35Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
500MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz