API Delevan Inc. HF1008R-332F
HF1008R-332F
Part No.:
HF1008R-332F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-332F.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 280MA 1.9OHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
280 mA
DCResistance(DCR):
1.9Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
60MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz