API Delevan Inc. HF1008R-821F
HF1008R-821F
Part No.:
HF1008R-821F
Datasheet:
ShinYuaHF1008R-821F.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 273MA 2 OHM SMD
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
273 mA
DCResistance(DCR):
2Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
325MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz