3M HF365/36SF
HF365/36SF
Part No.:
HF365/36SF
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
ShinYuaHF365/36SF.pdf
Description:
CBL RIBN 36COND 0.05 GRAY 100'
Packaging:
Spool
Series:
HF365
ProductStatus:
Active
CableType:
Flat Cable
NumberofConductors:
36
Pitch:
0.050 (1.27mm)
Length:
100.0' (30.48m)
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
7 Strands / 36 AWG
Shielding:
Unshielded
JacketColor:
Gray
RibbonThickness:
0.035 (0.89mm)
RibbonWidth:
1.800 (45.72mm)
Jacket(Insulation)Material:
Polyolefin (PO)
Voltage:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C