3M HF759/36SF
HF759/36SF
Part No.:
HF759/36SF
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
ShinYuaHF759/36SF.pdf
Description:
CBL RIBN 36COND 0.05 GRAY 100'
Packaging:
Box
Series:
HF759
ProductStatus:
Obsolete
CableType:
Flat Cable, Round Jacket
NumberofConductors:
36
Pitch:
0.050 (1.27mm)
Length:
100.0' (30.48m)
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
7 Strands / 36 AWG
Shielding:
Unshielded
JacketColor:
Gray
RibbonThickness:
RibbonWidth:
1.750 (44.45mm)
Jacket(Insulation)Material:
Polyolefin (PO)
Voltage:
150 V
OperatingTemperature:
-10°C ~ 75°C