Broadcom Limited HLMP-EG08-Y2000
HLMP-EG08-Y2000
Part No.:
HLMP-EG08-Y2000
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaHLMP-EG08-Y2000.pdf
Description:
LED RED CLEAR T-1 3/4 T/H
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Color:
Red
Configuration:
Standard
LensColor:
Colorless
LensTransparency:
Clear
MillicandelaRating:
18150mcd
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
5mm, T-1 3/4
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.9V
Current-Test:
20mA