Stackpole Electronics Inc HMC0603JT62M0
HMC0603JT62M0
Part No.:
HMC0603JT62M0
Datasheet:
ShinYuaHMC0603JT62M0.pdf
Description:
RES 62M OHM 5% 1/10W 0603
Resistance:
62 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±400ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)