Taiyo Yuden HMF325B7224MNHT
HMF325B7224MNHT
Part No.:
HMF325B7224MNHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHMF325B7224MNHT.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
M
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.083 (2.10mm)