Taiyo Yuden HMK105B7472MV-F
HMK105B7472MV-F
Part No.:
HMK105B7472MV-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHMK105B7472MV-F.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
M
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)