Taiyo Yuden HMK105CG390JV-F
HMK105CG390JV-F
Part No.:
HMK105CG390JV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHMK105CG390JV-F.pdf
Description:
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)