Taiyo Yuden HMK105CG560JV-F
HMK105CG560JV-F
Part No.:
HMK105CG560JV-F
Datasheet:
ShinYuaHMK105CG560JV-F.pdf
Description:
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0402
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)