Taiyo Yuden HMK316B7104KLHT
HMK316B7104KLHT
Part No.:
HMK316B7104KLHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHMK316B7104KLHT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.047 (1.20mm)