Taiyo Yuden HMK325B7104MF-T
HMK325B7104MF-T
Part No.:
HMK325B7104MF-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHMK325B7104MF-T.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)