Susumu HRG3216P-62R0-D-T5
HRG3216P-62R0-D-T5
Part No.:
HRG3216P-62R0-D-T5
Datasheet:
ShinYuaHRG3216P-62R0-D-T5.pdf
Description:
RES SMD 62 OHM 0.5% 1W 1206
Resistance:
62 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.065 W (3.20mm x 1.65mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)