Susumu HRG3216P-71R5-D-T1
HRG3216P-71R5-D-T1
Part No.:
HRG3216P-71R5-D-T1
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHRG3216P-71R5-D-T1.pdf
Description:
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
HRG
ProductStatus:
Active
Resistance:
71.5 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.126 L x 0.065 W (3.20mm x 1.65mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)