Broadcom Limited HSMW-C120
HSMW-C120
Part No.:
HSMW-C120
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaHSMW-C120.pdf
Description:
LED COOL WHITE DIFF CHIP SMD R/A
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Color:
White
Configuration:
Standard
LensColor:
White
LensTransparency:
Diffused
MillicandelaRating:
160mcd
LensStyle:
Rectangle with Domed Top
LensSize:
1.20mm x 0.60mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
3.6V
Current-Test:
20mA
ViewingAngle:
155°
MountingType:
Surface Mount, Right Angle
Wavelength-Dominant:
Wavelength-Peak:
Features:
Size/Dimension:
1.60mm L x 1.00mm W