KOA Speer Electronics, Inc. HV731JRTTD1004F
HV731JRTTD1004F
Part No.:
HV731JRTTD1004F
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHV731JRTTD1004F.pdf
Description:
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
HV73-RT
ProductStatus:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, High Voltage
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)